ASUS ROG Strix XG32WCMS 280Hz Curved näyttö
  • 32 tuuman (80 cm) WQHD (2560 x 1440) VA-paneeli, kaareva 1500R
  • 280 Hz virkistystaajuus, 1 ms GtG vasteaika
  • USB-C-liitäntä DisplayPort ALT -tilalla ja 15 W virransyötöllä
  • HDR10-tuki, DisplayHDR 400, 350 cd/m² kirkkaus (tyypillinen)
  • Säädettävä jalusta: kallistus, kierto 25°, korkeus 110 mm
Määrä Hinta Alennus
2-9 536,50  2%
10-50 531,03  3%
51+ 525,55  4%
Ennakkotilaus — arvioitu saatavuus: 20.05.2026
📅
Lähetettävissä: n. 5-10 arkipäivää (EU)
  • 30 päivää avoin osto & 1 vuoden takuu kaikille tuotteille
Tilaus onnistui
Olet nyt tilannut tämän tuotteen hintaseurannan. Ilmoitamme sinulle, jos hinta laskee.
Hinnanseuranta
Seuraa tätä tuotetta ja saat ilmoituksen, jos hinta laskee.
Lisää hintaseurantaan
0 Ihmisiä katselee tätä tuotetta nyt!
Kuvaus
ASUS ROG Strix XG32WCMS on 32 tuuman kaareva pelinäyttö, joka tarjoaa WQHD-tarkkuuden (2560 x 1440) ja nopean 280 Hz virkistystaajuuden. VA-paneelin ansiosta katselukulmat ovat laajat (178° vaakasuunnassa ja pystysuunnassa) ja kontrasti korkea (4000:1 staattinen, 100 000 000:1 dynaaminen). Näyttö tukee HDR10-tekniikkaa ja DisplayHDR 400 -standardia, mikä takaa kirkkauden jopa 400 cd/m² huipputehoilla ja 350 cd/m² tyypillisellä kirkkaudella.
Ergonomia on huomioitu monipuolisesti: näyttöä voi kallistaa (-5° / 20°), kiertää 25° molempiin suuntiin ja säätää korkeutta 110 mm. Näytössä on mattapinta heijastusten vähentämiseksi, ja se tukee Adaptive-Sync- ja AMD FreeSync -tekniikoita sulavan kuvan varmistamiseksi. Lisäksi näyttö on varustettu Kensington-lukolla ja VESA 100 x 100 mm -kiinnityksellä.
Tekniset tiedot
EAN 4711387497104
Näytön koko 80 cm (32 tuumaa)
Tarkkuus 2560 x 1440 (WQHD)
Paneelityyppi VA
Näytön muoto Kaareva, 1500R
Virkistystaajuus 280 Hz
Vasteaika (GtG) 1 ms
Kirkkaus (tyypillinen) 350 cd/m²
Kirkkaus (huippu) 400 cd/m²
HDR-tuki HDR10, DisplayHDR 400
Kontrasti (staattinen) 4000:1
Kontrasti (dynaaminen) 100 000 000:1
Katselukulma (vaaka/pysty) 178° / 178°
Liitännät 1x HDMI 2.1, 1x DisplayPort 1.4, 1x USB-C, 1x kuulokeliitäntä
USB-C ominaisuudet DisplayPort ALT -tila, 15 W virransyöttö
Ergonomia Kallistus -5° / 20°, kierto 25° vasen/oikea, korkeussäätö 110 mm
Väri Musta
Energiankulutus (SDR) 32 W
Energiankulutus (HDR) 70 W
Valmiustila ja virrankulutus pois päältä 0,5 W
Paino 9,4 kg
Mitat (L x S x K) 70,8 x 24,6 x 57,3 cm
VESA-kiinnitys 100 x 100 mm
Lisätiedot
Paino6,1000 kg (kilogramma)
Mitat70,8000 × 10,8000 × 42,5000 cm (senttimetri)
Näytön koko80 cm (32 tuumaa)
EAN4711387497104
Tarkkuus2560 x 1440
PaneelityyppiVA
Näytön muotoKaareva, 1500R
Virkistystaajuus280 Hz
Vasteaika (GtG)1 ms
Kirkkaus (huippu)400 cd/m²
HDR-tukiHDR10, DisplayHDR 400
Kontrasti (staattinen)4000:1
Katselukulma vaakasuunnassa178 °
Katselukulma pystysuunnassa178 °
Ergonomia - kallistus-5°–20°
Ergonomia - kierto25 ° vasen, 25 ° oikea
Ergonomia - korkeussäätö110 mm
Väri
Energiankulutus (SDR)32 W
Energiankulutus HDR70 W
Valmiustila ja pois päältä0,5 W
Paino9,4 kg
VESA-kiinnitys100 x 100 mm
Arviot (0)
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.
Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “ASUS ROG Strix XG32WCMS 280Hz Curved näyttö”
Kysy tuotteista
Kysy tuotteista ("4")
Kysy tekstiviestillä!
Jos et löytänyt vastausta mieltäsi askarruttavaan asiaan, täytä lomake niin vastaamme sinulle.
Lähetä laitteesi huoltoon
Haluatko lähettää laitteen meille huoltoon?
Se käy helposti, kun seuraat alla olevia ohjeita:
  1. Lisää haluamasi huoltotuotteet ostoskoriin ja siirry kassalle.
  2. Täytä omat tietosi ja toimitustapa.
  3. Maksun jälkeen saat sähköpostiisi tilausvaihvistuksen mikäli maksu oli onnistunut.
  4. Postita laite tai vaihtoehtoisesti toimita laite Riihimäen Priisman vaihtolokeroon.
Toimitusosoite / Pakettiautomaatti:
Postin automaatti, Kauppakeskus Aalloppi
(Myllytie 1, 04414 Järvenpää.)
Yhteystiedot:
Maximum Effort AY (NileTech)
Wärtsilänkatu 4 A 24, 04410 Järvenpää.