ASUS PRIME-750B-BLACK 750 W ATX -virtalähde
  • 750 W teho, 80 PLUS Bronze -sertifioitu, ATX12V 2.4 standardi
  • Aktivinen PFC, +12 V maksimiteho 750 W
  • Yksi 135 mm tuuletin, puolipassiivinen jäähdytys
  • Monipuoliset liitännät: 4x PCIe, 6x SATA, 24-pin ATX
  • Monipuoliset suojaukset: OCP, OVP, UVP, OLP, SCP, OTP
Määrä Hinta Alennus
2-9 112,16  2%
10-50 111,02  3%
51+ 109,87  4%
📅
Lähetettävissä: n. 5-10 arkipäivää (EU)
  • 30 päivää avoin osto & 1 vuoden takuu kaikille tuotteille
Tilaus onnistui
Olet nyt tilannut tämän tuotteen hintaseurannan. Ilmoitamme sinulle, jos hinta laskee.
Hinnanseuranta
Seuraa tätä tuotetta ja saat ilmoituksen, jos hinta laskee.
Lisää hintaseurantaan
0 Ihmisiä katselee tätä tuotetta nyt!
Kuvaus
Virtalähteessä on aktiivinen PFC (Power Factor Correction) parantamassa sähkön käyttötehokkuutta ja vakautta. +12 V -linjan kokonaisteho on 750 wattia, ja +3,3 V sekä +5 V -linjojen yhteisteho on 120 wattia.
Jäähdytyksestä huolehtii 135 mm tuuletin, joka toimii puolipassiivisesti, eli tuuletin käynnistyy vain tarpeen mukaan melutason minimoimiseksi. Virtalähteessä on myös kattavat suojatoiminnot, kuten ylivirtasuoja (OCP), ylijännitesuoja (OVP), alijännitesuoja (UVP), ylikuormitussuoja (OLP/OPP), oikosulkusuoja (SCP) ja ylikuumenemissuoja (OTP), jotka suojaavat laitteistoa erilaisilta sähköisiltä vaurioilta.
Liitäntöjä löytyy runsaasti: yksi 24-pinninen ATX-liitin, kaksi 4+4-pinnistä 12 V -liitintä prosessorille, kolme 6+2-pinnistä PCIe-liitintä näytönohjaimille, kuusi SATA-liitintä tallennuslaitteille sekä kolme 4-pinnistä 5,25″ liitintä muille oheislaitteille.
Virtalähteen mitat ovat 150 x 86 x 150 mm (leveys x korkeus x syvyys) ja paino 2,2 kg. Musta väritys sopii useimpiin koteloihin tyylikkäästi.
Tekniset tiedot
MPN 90YE00Y0-B0NA00
Tyyppi ATX-virtalähde
Väri Musta
Sarja PRIME
Teho, kokonais 750 W
+12 V kokonaisteho 750 W
+3,3 V ja +5 V yhteisteho 120 W
Standardi ATX12V 2.4
Muoto ATX
Sertifiointi 80 PLUS Bronze
Virrat +3,3 V 25 A
Virrat +5 V 25 A
Virrat +5 Vsb 3 A
Virrat -12 V 0,8 A
Virrat +12 V 62 A
Virrat +12 V1 62 A
Tehokerroin Aktivinen PFC
Virtakytkin 1 kpl
Liitännät 1x 24-pinninen ATX, 2x 4+4-pinninen 12 V, 3x 6+2-pinninen PCIe, 6x SATA, 3x 4-pinninen 5,25″
Jäähdytys 1x 135 mm tuuletin, puolipassiivinen
Suojaus OCP, OVP, UVP, OLP/OPP, SCP, OTP
Mitat (L x K x S) 150 x 86 x 150 mm
Paino 2,2 kg
Lisätiedot
Paino2,2000 kg (kilogramma)
Teho750 W
EAN4711387635124
MPN90YE00Y0-B0NA00
+12 V kokonaisteho750 W
+3,3 V ja +5 V yhteisteho120 W
StandardiATX12V 2.4
MuotoATX
Sertifiointi80 PLUS Bronze
Virta › +3,3 V25 A
Virta › +5 V25 A
Virta › +5 Vsb3 A
Virta › -12 V62 A
Virta › +12 V162 A
TehokerroinAktivinen PFC
Virtakytkin1 kpl
Leveys150 mm
Korkeus86 mm
Syvyys150 mm
Paino2,2 kg
Arviot (0)
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.
Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “ASUS PRIME-750B-BLACK 750 W ATX -virtalähde”
Kysy tuotteista
Kysy tuotteista ("4")
Kysy tekstiviestillä!
Jos et löytänyt vastausta mieltäsi askarruttavaan asiaan, täytä lomake niin vastaamme sinulle.
Lähetä laitteesi huoltoon
Haluatko lähettää laitteen meille huoltoon?
Se käy helposti, kun seuraat alla olevia ohjeita:
  1. Lisää haluamasi huoltotuotteet ostoskoriin ja siirry kassalle.
  2. Täytä omat tietosi ja toimitustapa.
  3. Maksun jälkeen saat sähköpostiisi tilausvaihvistuksen mikäli maksu oli onnistunut.
  4. Postita laite tai vaihtoehtoisesti toimita laite Riihimäen Priisman vaihtolokeroon.
Toimitusosoite / Pakettiautomaatti:
Postin automaatti, Kauppakeskus Aalloppi
(Myllytie 1, 04414 Järvenpää.)
Yhteystiedot:
Maximum Effort AY (NileTech)
Wärtsilänkatu 4 A 24, 04410 Järvenpää.